Chicco Next2Me Dream

Chicco Next2Me Dream

Kiedy nadszedł moment wyboru łóżeczka dla mojego dziecka, nie miałem wątpliwości, że będzie to łóżeczko dostawne. W momencie zakupu byłem bardzo ograniczony przestrzenią sypialni.

Nie będę opisywał ile filmów obejrzałem, ile stron odwiedziłem, oraz ile opinii przeczytałem, zanim podjąłem decyzję, że wybiorę dla dziecka łóżeczko firmy Chicco. W momencie, w którym myślałem, że sprawa ogranicza się do wyboru koloru, okazało się, że ten producent oferuję różne modele, które na pierwszy rzut oka niczym się od siebie nie różnią.

Zdecydowałem się na model Chicco Next2Me Dream. Chciałem zakupić produkt o małych wymiarach w porównaniu do standardowych łóżeczek, łatwy w montażu, z funkcją kołyski, umożliwiający łatwe przemieszczanie po mieszkaniu, tak by dziecko było zawsze w zasięgu wzroku.

Montaż jest bardzo prosty i zajmuje dosłownie chwile. Rama składa się z kilku elementów które szybko można połączyć. W razie potrzeby rozłożenie łóżeczka i przetransportowanie go w inne miejsce nie będzie stanowić problemu, a dzięki dołączonej do zestawu torbie można go łatwo zapakować.

Rama łóżeczka
Montaż łóżeczka. Muzyka: https://www.bensound.com/royalty-free-music

W tej chwili łóżeczko wydaje się dość spore. Producent informuje, że łóżeczko sprawdza się do 6 miesiąca życia, więc jestem bardzo ciekawy jak to będzie w przypadku mojego dziecka.

Zakupiony przeze mnie Chicco Next To Me Dream ma możliwość regulacji poziomów wysokości od 1 do 11, przez co łatwo można go dopasować do każdego łóżka, a dzięki dołączonym do zestawu pasom można go bezpiecznie przymocować, tak by podczas snu nie odsunąć go niechcący od brzegu łóżka. Pasy można na stałe przymocować do łóżka rodziców, a łóżeczko można każdorazowo odłączyć osobnym zapięciem (w kolorze siwym na poniższym zdjęciu). Łóżeczko przy każdym kółku posiada hamulec.

Pasy do łóżeczka Chicco
Pasy do mocowania łóżeczka do łóżka rodziców

Jednym z powodów wyboru tego modelu była funkcja kołyski. Mam nadzieję, że moje dziecko polubi delikatne kołysanie i nie będzie problemów z jego zaśnięciem.

Na początku nie do końca wierzyłem, że bok łóżeczka otwiera się tak łatwo, że można zrobić to jedną ręką. Więc po zmontowaniu łóżeczka, w pierwszej kolejności przetestowałem tę funkcję. Ten ruch wykonuje się łatwo i bezszelestnie.

Funkcje łóżeczka. Muzyka: https://www.bensound.com/royalty-free-music

Łóżeczko zamawiałem przez internet i nie widziałem go wcześniej na własne oczy, więc nie wiedziałem czego się spodziewać. Muszę przyznać że informację producenta są w 100% zgodne ze stanem faktycznym. Produkt jest naprawdę dobrze przemyślany. Z niecierpliwością czekam, aż będę mógł przetestować wszystkie funkcjonalności wraz z jego małym gospodarzem 🙂

Przeglądając poszczególne modele firmy Chicco, w którymś momencie przestałem widzieć jakiekolwiek istotne różnice, poza ceną. Mam nadzieję, że poniższa tabela pomoże Wam w podjęciu decyzji, jeśli rozważacie zakup łóżeczek tej firmy.

ModelChicco Next2Me AirChicco Next2Me DreamChicco Next2Me Magic
Cena sugerowana przez producenta599 zł839 zł1099 zł
Wymiary łóżeczka po rozłożeniu (dł. szer. wys.)94 x 69x 66/81 cm95 x 55 x 66/80 cm102 x 73 x 66,5/82,5 cm
Waga9 kg10 kg13,1 kg
Homologacja0-6 miesięcy / maks. 9 kg0-6 miesięcy / maks. 9 kg0-6 miesięcy / maks. 9 kg
Wymiary materaca (dł. szer. gr.)82 x 49,5 x 4,5 cm82 x 49,5 x 4,5 cm82 x 50 x 5,5 cm
Ilość kółek244
Funkcja kołyskiNieTakTak
Sposób otwieraniaZamek błyskawiczny po obydwu stronachPrzycisk otwierający bok łóżeczka jedną rękąPrzycisk zwijania panelu bocznego
Możliwość ustawienia pochyłu TakTakTak
Poziomy regulacji61111
Mocowanie do łóżka rodziców2 pasy2 pasy2 pasy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *